Multidisipliner Sağlık Hizmetleri

Medikal Onkoloji


Medikal Onkoloji kanser tanısı alan hastaların tedavi süreçleri ve takip planları konusunda hizmet veren tıbbi birimdir Hastanemizin Medikal Onkoloji bolumunde  kanser tanısı almış hastalarımızın takip ve tedavileri planlanmakta ve uygulanmaktadır.Medikal Onkoloji bolumumuzde  tedavi süreçlerinde yaygın olarak yapılan uygulamalar şunlardır:

Kemoterapi

Kemoterapi vücutta hızlı büyüyen hücreleri öldürmek için kullanılan kimyasal bir tedavi yöntemidir. Kanser hücreleri vücutta bulunan diğer hücrelerden çok daha hızlı çoğaldığı için kemoterapi, kanser hastalıklarının tedavisi amacıyla kullanılır. Kanser hastalığının türüne ve seviyesine göre farklı kemoterapi ilaçları bir arada da kullanılabilirİ Klasik kemoterapilerden farklı olarak günümüzde hastalarin konforunu da sağlamayı hedef alan akıllı ilaçlar, kişiye özel olarak uygulanmaktadır. Medikal Onkoloji bölümumuzde ; kanser tedavisinde kemoterapiler, hedefe yönelik akıllı ilaç ve moleküller, hormonoterapi ve immünoterapiler ile biyolojik tedaviler gerçekleştirilmektedir.

Sizi Arayalım

Bilgi ve Randevu için iletişim formunu doldurun sizi arayalım!

İsim Soyisim

İlerle

Immünoterapi

İmmünoterapi de kanser tedavi türlerinden birisidir Kemoterapiden farklı olarak kimyasal ilaç kullanımı yerine biyolojik destek ile vücudun kansere karşı olan savunmasını artırmayı amaçlar. Bağışıklık sistemini güçlendirmek amacıyla laboratuvar ortamında geliştirilen ilaçlar kullanılır. İlaçlar, bağışıklık sistemine destek olarak kanser hücrelerinin büyümesinin önlenmesine yardımcı olur ve kanserli hücrelerin vücudun diğer kısımlarına yayılmasını önleyerek kanserin ilerlemesini durdurur.

Tıbbi Onkoloji Bölümü?müzde tanı ve tedavi hizmeti verilen kanser türleri şunlardır:

Akciğer Kanseri

Meme Kanseri

Mide-Bağırsak Kanserleri

Baş-Boyun Kanseri

Beyin Tümörleri

Pankreas Kanseri

Karaciğer Kanserleri

Safra Kesesi ve Yolu Kanserleri

Malign Mezenkimal Tümörler

Böbrek-Mesane Kanserleri

Prostat Kanseri

Melanom ve Lenfomalar

Tiroid Kanseri

Testis Kanseri

Yumurtalık (Over)-Rahim (Endometriyum)-Rahim Ağzı

(Serviks) Kanserleri